SHOWROOM + 372 504 3272

Top menüü

5 MOEKAT KINGITUST

By IRIS JANVIER

Posted in

 

Pühad on aeg kingitusteks, mis väljendab hoolivust, armastust ning hingestatust. Kes mida kingib, ütleb palju inimese enda ja selle kohta, mida nad kingisaajast teavad ning arvavad. Mõtlemisaineks toome välja 5 kingitust, mida on kerge kinkida, samal ajal jäädes väljendusrikkaks ning truuks jõulukinkide tegemise põhimõttele. 

EHTEDajatu klassika

Ehete kinkimises on sõnulseletamatu maagia. Sellega väljendatakse armastust, sõprust, pühendumust, tunnustust, õrnust ning personaalsust. Põhjusel, et ehtest oleneb, kellele seda kinkida, on ütlematagi selge, mida ja kuidas kingitegija soovis end sellega väljendada. Ehteid on kergem valida kui riideid ning tihtipeale jätab sügava jälje nii kingitegijasse kui ka kingisaajasse. Seda juba seetõttu, et ehete kinkimine on ajast-aega olnud muuhulgas ka peretraditsiooniks näitamaks usaldust ja kiindumust. Ehted, olgu need kas statement või pisut tagasihoidlikumad kujul, on märk millestki erilisest ning annab võimaluse näidata, et hindad kvaliteeti rohkem kui kvantiteeti. Kaelakeed, kõrvarõngad, käevõrud, sõrmused, käekellad – ehteid, olgu need siis südamelähedase sümboli näol või lemmikvärvi valimina, on olemas igale maitsele, stiilile ja eelarvele.

MÜTShooliv ja huvitav

Tuttmütsid, baretid, kaabud, klošš- ja pottkübarad, turbanid, fessid, sombreerod, jahi-, kriketi- ning vormimütsid – valikuid on lõpmata palju. Nähes neid erinevaid peakattestiile, mis tõusid jätkuvalt esile peaaegu iga 20. sajandi kümnendi jooksul, on aeg on endale meelde tuletada lapsepõlves kuuldut – müts pähe! Seda eriti talveperioodil, mil pakane ning jäine tuul on vältimatud. Peale selle, et nii hoiad soojust praktiliselt, saab seeläbi jagada ka südamesoojust. Seega, et ei külm näpistaks kedagi sinule kallist, on soe villane müts ideaalne kingitus.

 

SOKIDomanäoline idee

Enamik meist on ilmselt mingil perioodil oma elus uskunud, et jõulukingiks sokkide saamine on üks õudusunenägu. Lisaks sellele, et viimase aja sokidisainid teevad varasematele ühevärvilistele ja üksluistele disainidele silmad ette, mõistame vanemaks saades, et jõuludeks sokkide saamine on pigem õnnistus kui karistus. Uhked pitsid, mustrid, värvid ning individuaalne disain on kaunistuseks stiilsele riietusele ning olles hädavajalikuks osaks riidekapist, annavad sokid võimaluse teha kihvt kingitus olenevalt või olenemata kingisaaja vanusest, eripäradest ja maitsest. Miks mitte alustada uut traditsiooni ning kinkida äge sokipaar kellelegi igal aastal. 

 

KAMPSUNotstarbekas investeering

Ilm lubab kampsuneid Eestis kanda peaaegu aastaringselt – tänu sellele on kvaliteetne ning mugav kampsun väärt investeering riidekappi, seda enam talvel, kampsunite tipphooajal. Siiski on riiete kinkimine pigem keeruline ettevõtmine, mõistes erinevaid asju, mida tuleb arvesse võtta enne kingituse tegemist. Lisaks inimese enda eelistustele on ilmselt kõige olulisem valida kampsun õigest materjalist. Lamba- ja puuvill, kašmiir, siid, linane materjal või kombinatsioon eelmainitutest tagavad kvaliteedi ning kaua kestvuse. Julgus kinkida kampsun annab kingisaajale märku, et tunned teda ning tead, mis talle meeldib. Isegi, kui kampsun ei istu kõige paremini või värv ei ühti täpselt inimese silmavärviga, on märgatav, et kinki tehes oldi julge ning pühendati selleks aega ja mõttetööd.

 

KINKEKAARTaustav valikuvõimalus

Kinkekaarti võiks õigustatult lugeda tänapäeva uueks klassikaks. Kinkekaardi mõte on anda vabad käed kingisaajale ning jätta ruumi loovusele. See võib olla päästerõngas kiire elutempo ning jõuluperioodi tuleneva koormuse kõrval, ent siiski säilitades võimaluse austada teise soove ning näidata, et tead, missugused asjad või kogemused sellele inimesele meelepärased on. Nii saab heita kõrvale võimaluse, et ostad soovimatu või mõttetu kingi ning kuna kinkekaardid on erinevate hindadega, jääb valikuvõimalus mõlemale. Kuigi vahel võidakse võtta kinkekaarte kui läbimõtlemata kingina, siis on alati võimalus kinki või kinkimist kui tegevust personaliseerida – kirjuta juurde kiri, lisa mõtteid, mida selle eest osta või minna kingisaajaga koos kingitust valima.

 

 

 

Share this story

btt