SHOWROOM + 372 504 3272

Top menüü

IRIS JANVIER SPOTLIGHT MAARJA NUUT

By IRIS JANVIER

Posted in , ,

IRIS JANVIER SPOTLIGHT! Valgusvihus on erinevad Eesti naised – iseteadlikud, isemoodi naised, kes mõtlevad nagu meie mõtleme, pidades oluliseks kvaliteeti, mugavust ja moodi. Meil kõigil on midagi ühist – me julgeme unistada ja tahta paremat.

Meie novembrikuu Spotlight! pildiseeria ja intervjuu on laulja ja viiuldaja Maarja Nuudiga. Maarja on naine, kellest lihtsalt õhkub soojust ja lihtsust. Tema silmades on sama palju sügavust nagu tema muusikas, mis on ühteaegu nii minimalistlik, kui ka eksperimentaalne.

Imekaunis pildiseeria Maarjaga valmis Lore Bistroos – aitäh sõbraliku vastuvõtu ja inspireeriva õhustiku eest!

Keri alla ja loe lähemalt, kellega tegu:

 

Nimi: Maarja Nuut

Vanus : 33

Amet : Muusik

Tähtkuju : Veevalaja

Kuidas alustad tavaliselt oma päeva, on sul mõni kindel hommikurutiin?

Kui ma just ei ärka kell 4.30 hommikul, et hetk hiljem taksoga lennujaama kihutada, siis on välja kujunenud järgmine rituaal – heliseb äratuskell, loetud sekundid hiljem (või vahetevahel minut-paar enne äratust) on mu rinnal nurrumas kaks kassi Misu ja Timofei. Siis me vaikselt ärkame ja jutustame kuskil veerand tundi enne kui end kööki vean ja tee tõmbama panen. Peale seda järgneb veel tunni-pooleteise jagu väljakujunenud hommikutegevusi, mis moodustavad sellise rutiin-rituaali, et algav päev mõnusalt häälestatud saaks.

Mõni oskus, mida sa sooviksid omandada? Miks?

Eelkõige tunnen puudust mõningatest praktilistest oskustest, mis kaasaegset kiiret linnaelu elades ununenud on – kuidas nõeluda villase soki auk, mis kasvanud kanna suuruseks, tunda paremini meie looduses kasvavaid taimi ja nende kasutusvõimalusi jne Miks? Selleks, et enda ja ümbritseva keskkonna eest paremini hoolt kanda ning mitte iga asja peale poodi uut ja paremat ostma minna.

 

Millise erialase saavutuse üle oled eriti uhke?

Seda on minu käest korduvalt varemgi küsitud, aga ausalt öeldes ei oska ma uhkusega kuidagi suhestuda. Püüan iga päev nii inimese kui artistina kasvada ning olen õnnelik jätkuva uudishimu ja uute väljakutsete eest.

 

Kas sa oled pigem helistaja või tekstija?

Kuidas vaja 🙂 Loomult pigem tekstija, sest hindan väga privaatsust, kuid olen õppinud ka vajadusel telefonitoru haarama.. Töötades küllaltki suure ja rahvusvahelise tiimiga on kogemused näidanud, et mõningate teemade puhul või inimtüübiga suheldes jõuad soovitud tulemuseni oluliselt kiiremini vahetult vesteldes.

 

Mida igatsed tuuril olles enim kodumaa puhul?

Vaikust, siinset valgust, lõhnu, ja loomulikult oma lähedasi.

 

Milliste sõnadega iseloomustaksid iseenda stiili?

Pigem minimalistlik, mugav, üsna kihiline (sest olen tõeline külmavares), armastan liikuvaid kangaid, villa ja siidi. Ning lisaks käivad mul perioodid, kus satun sõltuvusse mingist kindlast värvigammast – siis kipun nii riideid kui ka igasugu tarbeesemeid enda ümber märkama just ja ainul nendes toonides.

 

Kas sa oled alati teadnud, et tahad saada muusikuks või oli sul ka teisi unistusi?

Veel 8-9 aastaselt olin täiesti veendunud, et minust saab egüptoloog! Neelasin vanu ajaloo- ja arheoloogiaalaseid raamatuid, õppisin pähe vaaraode dünastiaid ja kujutlesin elavalt, kuidas püramiidide salajastes käikudes maailma avastan.

Kõige meeldejäävam sihtkoht, kuhu oled reisinud.

Surnumereäärne kõrb Palestiinas, tõeliselt ebamaine kogemus.

Mida sa arvad Eesti disainist? Omad sa palju eesti disaini?

Eesti disainist arvan väga hästi. Ma üldiselt ei oma palju asju, aga hea meelega toetan kohalikke tegijaid. Mulle meeldib luua disaineriga isiklik kontakt ja seeläbi omandavad riided-esemed omale tähenduse. Lisaks on minu jaoks väga oluline vormi taga peituv sisu – eelkõige selle eetiline pool.

Mis tunded valdavad sind laval olles, esinedes?

Haha, võiks öelda, et ainulaadsed, sest muusika loomine ja ettekandmine toimub ju alati hetkes, siin ja praegu. Lugesin just hiljuti üht väga mõnusat intervjuud jazzilegendi Sonny Rollinsiga, kes ütles: “You can’t think and play at the same time – believe me, I’ve tried it”. Nii on. Isegi kui teinekord mõte või tunded lipsavad siia-sinna, siis on see märguandeks, et tuleb hoolsamalt keskenduda. Aga üldiselt – laval olles muusika jagamine teeb mind õnnelikuks.

Kes on sinu suurim iidol?

Kas teadsite, et sõna iidol tähendas algselt kummitust ja surnu vaimu?

Milline on kõige tobedam fakt, mida sa tead?

Lapsepõlvest on pähe kulunud, et haugi mälu pidavat ulatuma vaid 5 sekundi taha. Tuleb aga välja, et tegu on valefaktiga – kalad reageerivad kuuldud helisignaalile või mäletavad läbürindi läbimise üksikasju veel kuni 6 kuud hiljem..

On üsna levinud arusaam, et viiul on üks keerulisemaid instrumente, mida õppida. Oled nõus?

Kõik on nii keeruline või lihtne, kui sa selle enda jaoks teed, seda nii heas kui halvas mõttes.

 

Fotograaf: Getter Kuusmaa

Jumestus: Helen Marts-Kesaväli (ka piltidel poseeriva Eddie perenaine)

 

 

Share this story

btt