SHOWROOM + 372 504 3272

Top menüü

IRIS JANVIER SPOTLIGHT ANETT VELSBERG-TIEDEMANN

By IRIS JANVIER

Posted in ,

Valgusvihus on erinevad Eesti naised – iseteadlikud, isemoodi naised, kes mõtlevad nagu meie mõtleme, pidades oluliseks kvaliteeti, mugavust ja moodi. Meil kõigil on midagi ühist – me julgeme unistada ja tahta paremat.

Juulikuu valgusvihus on toidustilist, -fotograaf ja -videograaf, meeletult armas  – Anett Velsberg-Tiedemann

Keri alla ja loe tema vastuseid meie küsimustele!

 


 

Kuidas ennast kirjeldaksid?

Ma töötan retseptilooja, toidustilisti ning -fotograafina. Ma armastan väga toitu ning kõike sellega kaasnevat ning seepärast keerleb ka mu vaba aeg enamasti ümber toidu – kas välismaal reisides ja uusi maitsed proovides või köögis askeldades.

Milline on su ideaalne suvepäev?

Ideaalne suvepäev möödub aeglaselt aias pikutades, hea raamatu, toidu ning lähedaste seltsis. Kui mingi hetk jõuab veel metsas mustikal või seenel ka käia siis on veel eriti mõnus!

Kuidas kirjeldad enda stiili?

Mulle meeldib riietuse juures puhtus, minimalistlikkus ning understated elegance. Aastatega olen ka järjest rohkem hakanud hindama kiirmoest küll veidi kallimaid kuid ajatuid rõivaid.

Kas toidu stilistika, millega sa tööalaselt tegeled, on sinu rõivamaitset mõjutanud?

Üldiselt pigem mitte, kuid toonid, mis mulle meeldivad töö-alaselt kanduvad üle minu rõivamaitsesse küll (ja vastupidi ka). Ma eelistan alati mahedaid, pastelseid toone ning seda on ka mu stilistikas näha.

Kui kaua kulub sul hommikul enda korda sättimisele?

Ma olen väga low-maintenance igapäeva rutiiniga, nii et enamasti olen viie minutiga valmis. Kui mõni tähtsam kohtumine on, siis ehk läheb veidi kauem.

Mis on su suurim moefopaa?

Eks nooremana ikka on mõned kaheldava väärtusega moevalikud tehtud nagu näiteks üliminiseelikud ning püksid, mis olid pigem leggingsid.

Millist iluotsust kahetsed enim?

Ma õnneks olen iluotsustes alati väga tagasihoidlik olnud, nii et pole ka midagi väga kahetseda. Korra lasin kulmud kitkuda peenemaks kui võib-olla oleks tohtinud, nii et peeglist olin endalegi veits võõras, kuid õnneks need kasvasid kiirelt tagasi.

Mis hetkel mõistsid, et tahad oma ande ja oskustega Eestist kaugemale jõuda?

See ei olnud kunagi teadlik otsus, vaid asjad lihtsalt kulgesid nii. Kuna elasin oma karjääri algus-aegadel juba Amsterdamis ning seejärel Kaplinnas, siis see aitas kindlasti kaasa sellele.

Kuigi reisid palju ringi, mis sind ikka ja alati Eestisse tagasi toob?

Eks ikka pere, kodu ja sõbrad! Ma väga armastan ka Eesti loodust ning aastaaegu, nii et igal ajahetkel on Eestis minu jaoks midagi ilusat ja erilist olemas.

Kas naiste positsioon ühiskonnas on muutumas?

Kindlasti! Soolise võrdõiglikkuse kerkides on ka stereotüüpsed soorollid muutumas ning naistele on võrdsed võimalused tekkinud pea igas eluvaldkonnas.


Fotograaf: Kristjan Mõru

Meik: Sissi Nylia Benita

Share this story

btt