SHOWROOM + 372 504 3272

Top menüü

PUNANE

By IRIS JANVIER

Posted in ,

Tihti seostatud kire, armastuse, võimu ja julgusega, PUNANE on igavesti à la mode. See on värv, mis paneb meid armuma… kleiti… või mantlisse… või huulepulka … või ükskõik millesse, tegelikult. Selle nägemine paneb meie südamed kiiremini põksuma ja võibolla on see põhjuseks, miks me oleme paratamatult ning jäägitult amour fou sellesse värvi. See kutsub esile emotsioone, meelitab tähelepanu ja keegi, kes tunneb, et talveaeg on tume ja igav osa aastast, ei ole ilmselgelt väga palju punast värvi kandnud.

MOEAJALUGU
Punane on kõige prominentsem värv ajaloos. See on olnud nii hukkamõistuvärv igaveseks karistuseks põrgus kui ka jumaliku armastuse ja Püha Vaimu sümboliks. Crimsoni-tooni punaseid rüüsid kandsid Vana-Kreeka ülempreestrid ning paavstid enne kui see asendati valgete rõivastega. Isegi tänapäeval kannavad Hiina pruudid punase pulmakleite õnne jaoks. Punane on kirjutatud üle kogu maailma ajaloo.

Moes on punane värv olnud eluliselt tähtis paljude moemaailma kujundavate ja maailma muutvate brändide jaoks. Kuigi mööduvad aastad ning hooajad, punane püsib moelavadel. Võtame kasvõi need sensuaalsed Louboutin punaste taldadega kingad või ikoonilise Valentino kleidi, millel mängleb karmiini, kaadmiumi ja lilla segatud kaunis punane värv. Ajatu, atraktiivne, põnev, kirglik ning mõeldud stiilsetele ja enesekindlatele naistele. Ärgem unusta ka ainulaadset “Rouge Dior” huulepulka. See sarlakpunane huulepulk, mis “riietas naiste naeratust” 1953. aastal. Punased toonid on olnud ka paljude show’de tähtis osa, sh Acne, Hermes ja Yoshji Yamamoto, kes jäi silma oma positiivselt hullu pealaest-jalatallani punaste riidekombinatsioonidega. Punane oma julguse ja emotsionaalse intensiivsusega on ilma kahtluseta moemaailma tagurpidi keeranud.

HOOAJALISED TOONID
Erkpunane, karmiin, fuksia, maroon, burgundia, rubiin jms. Variatsioonid on lõputud. Mõned rohkem šokeerivad ja äärmuslikud ning teised pisut peenemad ja rafineeritumad.

SÜGIS – burgundy, chestnut, terra cotta, maroon.

TALV – crimson, scarlet, vermilion.

KEVAD – rose, coral, dark pink, cerise, fuchsia.

SUVI – raspberry, scarlet, roscolene, amaranth, magenta.

# SÜGISTALV1718 KOLLEKTSIOONID
Kui sellel hooajal on üks värv, mis võtsid ette moelavad kuulsa “jaga-ja-valluta” mõtteviisiga, siis on see punane. Kuna see on võitnud maine olles ka värv par excellence, pole mingi ime, et disainerid nagu Balenciaga, Fendi, Max Mara, Givenchy, Valentino ja paljud teised lasid oma töötasid ja inkorporeerisid selle värvi erinevaid toone oma sügis ’17 kollektsioonides. Pealaest-jalatallani, erinevad varjundid ja kõige kokkusobitamine: üks asi sai selgeks – tule julgelt või mine koju.  


REDVICE

Ilma suurema üllatuseta – ühtegi värvi pole nii keeruline kombineerida kui punast. Olgugi, et paljud disainerid kutsusid meid sellel hooajal üles leekivat punast kiht kihi peal täieliku usaldusega kandma, ei ole meil tagasiteed. “Mida julgem, seda parem” on justkui selle aasta kollektsioonide hümn.

Toome välja mõned näpunäited, kuidas ellu jääda selles kirgliku armastuse tormijooksus punase värvi vastu:

  1. Alustage punaste vihjete ja elementidega. Kui kohe ainult punase riidekombinatsioonide kandmine on liiast, siis on tark kõigepealt alustada kandes välja punased huuled, küüned või käekoti. Moeeksperdid soovitavad alati lisada midagi punast kui riietuda millekski oluliseks. Põhjusel, et see sümboliseerib juhtimist ja otsustavust, punase kandmine peaks mõjutama inimeste taju teie suhtes, muutes teid mõjukamaks ja austatumaks.
  2. Kuigi punase ja musta värvi koos kandmine on klassikaline, on ehk aeg mugavustsoonist pisut välja tulla ning olla julgem värvi erinevate varjundite miksimisel ja kombineerimisel. Jah, see igal juhul hõlmab endas ka roosat, terra cotta’t, fuksiat jt. Erkpunane kleit koos heledate oranžikas-roosade kingadega teevad igat pidi naisele komplimendi, need muudavad inimese visuaalselt pikemaks ning jätavad välja punase ja musta kombineerimisel tekkiva dramaatilise efekti.
  3. Monochrome on tõenäoliselt kõige populaarsem sõna sel sügisel. Töötage erinevate tekstuuride ja mustritea, et moodustada mõningaid visuaalseid friktsioone. See on viis, kuidas paista ning samuti rohkem entusiastlikult jamatav ja põnevam, kui ükskõik milliste erinevate värvikombinatsioonidega riietused.
  4. Samuti on olnud kauakestev dilemma, milliseid punaseid toone tuleks kanda, mis oleks kooskõlas teie juuksevärviga. Kui olete blond, siis naeratab ilmselt õnn teile pisut rohkem, sest teie naha alatoon sobib kõikide punaste toonidega, sealhulgas ka kartmatu sarlakpunasega. Kui olete brünett, siis teie jaoks on toonid, mis tõenäoliselt teie seljas meeldivamad välja näevad, näiteks vürtsikas, kuid pehme korallipunane. Siiski, hoolimata varjundist, nii kaua kui kannate seda enesekindlalt, on hea väljanägemine garanteeritud. Punane teeb kogu töö teie eest ära.

Oh, muretsemiseks pole samuti põhjust, sest kui kevad saabub, jätkab punane oma kauakestvat valitsemist, sest jätkab trendina taas Kevad 2018 kollektsioonides.

Punane ei lähe kunagi moest välja, seega “Kui kahtled, kanna punast,” – Bill Blass.

Rohkem punastamist, kaunitarid! 

Share this story

btt