SHOWROOM + 372 504 3272

Top menüü

IRIS JANVIER SPOTLIGHT HELEN ILUMETS

By IRIS JANVIER

Posted in

IRIS JANVIER SPOTLIGHT! Valgusvihus on erinevad Eesti naised – iseteadlikud, isemoodi naised, kes mõtlevad nagu meie mõtleme, pidades oluliseks kvaliteeti, mugavust ja moodi. Meil kõigil on midagi ühist – me julgeme unistada ja tahta paremat.

Meie sügise Spotlight pildiseeria valmis vapra ja kauni Helen Ilumetsaga. Helen oli kevadel üks nendest arstidest, kes töötas koroonakriisi eesrindel. Põhja-Eesti Regionaalhaigla COVIDO-osakonnas tegi ta kevadel pikki valveid, ohverdades oma isikliku aja, et hoolitseda haigete eest. 

Helen on väga tegus naine, kes jõuab igale poole. Enamus vabast ajast veedab ta oma pere seltsis ja pere on tal päris suur- armastav abikaasa ja kolm last. Peale selle jõuab ta veel tennist mängida ja kultuuriüritustele silgata.

Sportlik fotoseeria Helen Ilumetsaga valmis Kadrioru Tennisekeskuses, kus ta tundis end väga koduselt. 

Keri alla, et Helenit paremini tundma õppida:

Nimi: Helen Ilumets

Tähtkuju: Lõvi

Amet: Sisehaiguste arst

Millal sa teadsid, et sinust saab arst?

Seda, et minust arst saab teadsin ma alateadvuses vist juba lapsepõlvest alates. Esimene teadlik mälestus sellest on ajast, mil ma olin kuueaastane ja parajasti vihmausse ning tigusid opereerisin. Edaspidi mäletan, et kui kellegagi midagi kuskil juhtus, olin ma alati platsis ja vaatasin, mis teha saab. Kõikide hoovi laste katkised põlved said alati ravitsetud.

On sul mõni tsitaat või moto, mis sind inspireerib?

Mulle meeldib kirja panna erinevaid tsitaate, mis mind puudutavad, seega on neid päris palju. Kunagi aastaid tagasi, kui arutlesime sõbrannaga inimeste vaheliste suhete üle, siis ütles ta lause, millest sai üks minu motodest: “Ise valin, kuidas reageerin”.

Oled 3 lapse ema, töötad arstina, jõuad veel tennist mängida- kuidas sa lõõgastud?

Tennis ongi minu jaoks lõõgastus, kui seda saan teha, siis tunnen ennast hästi. Lisaks püüan looduses liikuda, joogatada ja lugeda. Vahel harva õnnestub ka massaažilauale jõuda.

Kas sul on mõni maitsev ja tervislik retsept kui on tarvis ruttu õhtuks süüa teha?

15-20 minutiga valmib ahjulõhe värske salatiga, mis sisaldab erinevaid salatilehti, tomatit, avokaadot, kitsejuustu, peedi ribasid, piiniaseemneid– see on ka meie pere lemmik.

Mis on sinu lemmik riideese su kapis?

Ühte ja ainsat lemmikut mul ei ole. Mulle meeldivad väga kleidid, eriti suvisel ajal. Külmemal perioodil armastan väga mantlit kanda.

Oled sa pigem kontsade või tossude kandja? 

Mõlema kandja. Kuni kolmanda lapse sünnini olid eelistatud kindlasti kontsad ja pigem kõrged kui madalad. Viimasel ajal armastan rohkem tosse kanda, õnneks lubab ka mood kombineerida tosse näiteks kleidiga.

Kas sa oled pigem kassi või koera inimene? 

Mulle meeldivad väga kõik loomad, kuid kui nende kahe vahel valida, siis kindlasti pigem koerainimene. Tahaksin väga koju koera, kuid kuna kõik pereliikmed on päeval kodust enamasti ära ning armastame ka palju reisida, siis ei oleks koeral meie juures hea.

Mis on sinu unistuste reisisihtkoht?

Olen juba mitu aastat tundnud soovi avastada Lõuna-Ameerikat, eriti Costa Ricat ja Peruud. Minu hea sõbranna elas ja reisis seal mõnda aega ning tema kirjeldused on inspireerinud mindki sinna minema.

Mis on kõige hirmsam asi, mis teinud oled?

Ei tulegi meelde, et otseselt midagi hirmsat oleksin teinud. Kõige hirmsam minu jaoks ehk ongi kaamera ees olemine. Nii, et IRIS JANVIER-i jaoks pildistamine võiks olla kindlasti üks hirmsatest asjadest, mida teinud olen. Kindlasti on see hirmsam kui mägironimine, mootorrattal kihutamine või katapult hüpe.

Kas sul on mõni pahe, millest sooviksid vabaneda?

Mul on kombeks vahel asju edasi lükata. Enamasti on põhjuseks see, et mul ei ole korraga nii palju vaba aega, et saaksin minule soovitud viisil selle asja tehtud. Seega lükkan edasi kuniks enam pole võimalik. Sellest pahest sooviksin küll vabaneda.

Mis on su lemmik raamat?

Erinevatel perioodidel on mul olnud mitmeid raamatuid, mida tahaks ikka ja jälle uuesti lugeda. Viimasel ajal loen rohkem tõsielu lugusid ja selliseid lemmikuid ei ole ette sattunud, et võtaks kätte ja loeks uuesti. Kõige eredamalt on lemmikuks jäänud keskkooli ajal loetud Lev Tolstoi “Sõda ja rahu”.

Mis on su viimane kõige meeldejäävaim kultuurikogemus?

Arvestades vahepeal olnud karantiini perioodi, siis liiga palju kultuurisündmustest viimasel ajal ma osa saanud ei ole. Hetkel meenub esimesena mind isiklikult väga liigutanud James Nachtwey näitus “Memoria” Fotografiskas, mis dokumenteeris meie lähiajaloo kõige olulisemaid probleeme seoses sõdade, nälja ja narkootikumide tarbimisega.

Kas on mõni oskus, mida sooviksid õppida?

Olen alati soovinud hästi mängida mõnda instrumenti, eriti klaverit. Vahel istun õhtul klaveri taha ja proovin youtube`st mõnda lugu õppida. Lastele, kes ise klaverit mängivad, pakub see alati palju lõbu. Kahjuks ei ole ajanappuse tõttu veel klaveritundi läinud.

 

Pildid: Maria Zavision

Jumestus: Ekaterina Dragunov

Aitäh meie imelisele tiimile!

 

 

Share this story

btt