SHOWROOM + 372 504 3272

Top menüü

IRIS JANVIER SPOTLIGHT KAROLIN JÜRISE

By IRIS JANVIER

Posted in ,

IRIS JANVIER SPOTLIGHT! Valgusvihus on erinevad Eesti naised – iseteadlikud, isemoodi naised, kes mõtlevad nagu meie mõtleme, pidades oluliseks kvaliteeti, mugavust ja moodi. Meil kõigil on midagi ühist – me julgeme unistada ja tahta paremat.

Meie pühade eelne Spotlight pildiseeria valmis noore ja särava näitlejannaga Karolin Jürise.

Karolin on elujõust pakatav ja meeletult inspireeriv noor naine. Ta on õppinud näitleja ametit Viljandi Kultuuriakadeemias ja töötab hetkel VAT teatris, kuid on kaasa teinud ka näiteks filmis “Salomonid. 25 aastat hiljem”. Karolinil on kindlasti ees väga vinge tulevik!

Õpime Karolini paremini tundma:

Nimi: Karolin Jürise

Vanus: 25

Amet: Näitleja

Tähtkuju: Kalad

Mälestus esimesest esinemisest?

See küll ei lähe klassikalise esinemise alla, aga kõige eredamalt on mul meeles vene keele tunni sõnade tööde suuline vastamine. Miski ei ole mind tänase päevani nii ärevaks suutnud muuta kui teadmatus sellest, kas ma mäletan eelmisel õhtul pähe tuubitud tähtede kombinatsiooni, millega mul puuduvad igasugused seosed.

Raamat, mida kõik peaksid vähemalt korra lugema?

Ruter Bregman “Humankind: A hopeful History”. Ja kõiksugu luulet!

Kui oleksid loom siis mis loom ja miks?

Ma olen alati tahtnud must panter olla. Nende välimuses on midagi ebamaist ja romantiline on mõelda, et nad peavad looduses otsima varje, et olla nähtamatud, sest väljaspool varju on nad silmapaistvad.

Naljakas/piinlik juhtum laval?

Need juhtumid on nii olukorrapõhised, et väga keeruline on neid siin sõnastada. Aga peamine, mis minuga juhtub on see, et ma üllatun partneri mängust, mis mulle endale nii hullult meeldib, et ma hakkan laval lihtsalt naerma.

Milline oleks Sinu arvates ideaalne maailm?

Maailm, kus oleksid eelarvamuste vabad ja teotahtelised inimesed.

Kui saaksid valida ühe loo, mis alati mängib kui Sina ruumi sisened, siis mis loo valiksid ja miks?

Arvo Pärt “Spiegel im Spiegel”. See lugu mängis Viljandi Black Boxis, kui ma sinna sisenesin ja teada sain, et olen teatrikooli vastuvõetud. Teataval määral taaselustab selle loo kuulamine minus alati selle õnnetunde.

Suurim unistus?

Hetkel on mu suurim unistus selline: on külm talv ja ma olen oma maakodus Mõisakülas. Hommikul ärgates on nii külm, et suust tuleb auru. Aga teki all on mõnusalt soe. Voodist tõustes pean esimese asjana kuurist puid tooma ja ahju tule tegema, et olemine talutavaks muuta. Siis ma istun kamina ees, kuniks mul hakkab igav. Siis veel, kuniks ma seda igavust nautima hakkan.

Olemasolev film, kus oleksid tahtnud näidelda? Miks?

Alex Lehmann “Blue Jay”, sest mulle meeldiks näitlejana keskenduda jäägitult ühele partnerile. Ühele suhtele. Ja suur osa filmist on improviseeritud!

Kuidas/millise jutuga müüksid maha kuuma kakao palaval suvepäeval?

Ostes ühe kuuma kakao kohe praegu saad kaasa jalutuskäigu looduses. Vabalt valitud seltskonnas!

Suurim eeskuju? Miks?

Ainuisikuliselt ma kedagi jäägitult ei imetle. Mulle meeldivad killukesed paljudest inimestest. Ma püüan neid inimesi, keda ma imetlen enda lähedal hoida. Seega kui keegi lugejatest tunneb, et ta on minuga mingilgi moel lähedane, siis tea, et sa oled mu eeskuju. Ja muidugi on palju neid, keda ma veel kohanud ei ole. Ootan põnevusega!

Kui vanalt oli Sul esimene celebrity crush ja kes see oli?

Kuue aastaselt Draco Malfoy filmist “Harry Potter ja tarkade kivi”.

Milliseid rolle meeldib Sulle enim mängida?

Selliseid, kus on palju pöördeid ja üllatusi.

Suurim rumalus, millega enda meelest hakkama oled saanud?

Mulle meeldivad pättused! Neid ma olen elu jooksul piisavalt teinud ja pigem tunnen nende üle rõõmu. Aga suurima rumalusena nimetaksin kõiki neid kordi, kui olen enda enesekesksusest tingituna kellelegi teisele hetke ajendil teadlikult haiget teinud.

Mis tegevus Sind äreval hetkel/päeval kõige kiiremini rahustab?

Hingamine. Ja muusika.

Lemmik quote?

“Kõik su piirid on su puurid”. Lavastusest “Tallinville” VAT Teatris, näidendi kirjutasid Helen Rekkor ja Mihkel Seeder.

 

Pildid: Laura Nestor

Jumestus: Vera Nedaivoda

Lokatsioon: Eesti Arhitektuurimuuseum

 

 

Share this story

btt