...
SHOWROOM + 372 504 3272

Top menüü

MAIKEN SCHMIDT MOEST JA LOOMINGUST

By IRIS JANVIER

Posted in , ,

IRIS JANVIER’il oli ütlemata suur rõõm ja au teha koostööd armastatud Linnateatri näitleja Maiken Schmidtiga uue moeliini IRIS JANVIER Business loomeprotsessis.

Maiken kehastas meie video- ja fotoseerias naist, kellele mõeldes lõime IRIS JANVIER Business esimese kollektsiooni. See on Naine, kes soovib nautida iga hetke oma töises keskkonnas. Ta on nutikas, julge ja eneseteadlik, kuid alati naiselik.

IRIS JANVIER Business kollektsioon jõudis esmakordselt lavale moe performance’ina 18.märtsil Saku Suurhallis Kuldmuna galal, mille lavastajateks olid andekad noored koreograafid Carmel ja Rene Köster ehk Twisted Dance Company.

Küsisime Maikenilt mõned küsimused, mis räägivad meie projektist, moest ja loomingust.

Mis Sind ajendas IRIS JANVIER moe performance projektis kaasa lööma?

Esiteks, huvitav väljakutse panna end proovile pisut teistsuguses maailmas. Teiseks, stiil ja hea maitse, mida viljelevad koreograafid ja tantsijad Carmel ja Rene Köster ning loomulikult see, et IRIS JANVIER näol on tegemist on Eesti brändiga.

Mida see projekt Sulle loomingulises mõttes pakub?

Kogeda uut rolli. Mul pole kindlasti selliseid oskusi nagu ühel professionaalsel modellil, kuid saan oma ebakindluse ja oskamatuse peita modellirolli taha et kui ma oleks näiteks selline tegelane…

Millised on Sinu varasemad kokkupuuted moemaailmaga? Mis Sind selle valdkonnaga seob?

Kogemus on olnud väike. Eks näitlejatöös on tulnud aeg-ajalt ette pildistamisi ja muid fotoseeriaid, kuid ühegi kindla brändi kollektsiooni esitluses pole ma kunagi osalenud. Seega mul on olnud nüüd see au.

Kus on Sinu arvates piir moedisaini ja päris kunstilise väljenduse vahel?

Ühelt poolt arvan, et see piir jookseb iga looja taotluses ja eesmärgis ning võibolla et isegi südametunnistuses. Moevaldkonna puhul muutun tihti nukraks ületarbimise ja raiskamise koha pealt ning tekib küsimus, milleks seda kõike vaja on? Aga kui tegu on kvaliteetsete ja vastupidavate toodetega, käsitöö, mitte masstoodanguga, ökoloogilise ja läbimõeldud tulemuse ja turundusega, kus pea iga ese on ainulaadne, siis on see hea kombinatsioon moedisainist ja puhtast kunstilisest väljendusest. Sellist mõttelaadi tajun IRIS JANVIER tegijate poolt.

Vaata viideojäädvustust IRIS JANVIER Business moe performance’ist siitsamast:

Meie IRIS JANVIER’is soovime veelkord tänada Maikenit tema inspireeriva professionaalsuse ja lahedate võttepäevade eest.

Xoxo

IRIS JANVIER

Share this story

btt
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.