SHOWROOM + 372 504 3272

Top menüü

IRIS JANVIER SPOTLIGHT PIRET PUPPART

By IRIS JANVIER

Posted in , ,

IRIS JANVIER SPOTLIGHT! Valgusvihus on erinevad Eesti naised – iseteadlikud, isemoodi naised, kes mõtlevad nagu meie mõtleme, pidades oluliseks kvaliteeti, mugavust ja moodi. Meil kõigil on midagi ühist – me julgeme unistada ja tahta paremat.

Meie oktoobrikuu valgusvihus särab eredalt Piret Puppart. Tema kohta võiks küll öelda – naine nagu orkester! Ja kui keegi veel nime järgi ei saanud aru, kellega tegu, siis üks pilt Pireti signatuursoengust (juuksepunutis) – ja kohe on teada, kellest käib jutt. 

Muide! Koostöös moeloojaga valmis ka IRIS JANVIER Kuldnõela erikollektsioon Tallinna Moenädalal – Weast Meets East.

Aga kes on siis see andekas naine? – Keri alla ja saad teada.

Nimi: Piret Puppart

Vanus: 33

Amet: Moedisainer ja Eesti Kunstiakadeemia moeosakonna juht

Tähtkuju: Jäär

Mis peaks sellel hooajal kindlasti naistel riidekapis olemas olema?

Enesearmastus. Siis sobib selga kõik.

Kuhu tahaksid järgmisena reisida?

Butaani. See unistus on olnud juba mõnda aega. Aga ilmselt tuleb vahepeale erinevaid muid toredaid kohti, mis on lähemal ja kus peatun ehk mõned päevad. Poola on üks minu uusi ja põnevaid avastusi enda jaoks.

Kes oleks kõige hullem inimene, kellega lifti kinni jääda?

Haha, selliseid vist ei ole. Sest see hullus sõltub ka sellest, kas meil on tarvidust omavahel rääkida. Võibolla on tegu väga targa tehnikahuvilisega, kes muidu oma väljaütlemistelt ebasümpaatne, ja näed, voila, saamegi liftist välja.

Lemmik raamat?

Igasugused sõnaraamatud. Minu jaoks on tegu tõeliste põnevikega, kus ühest raamatust loetud sõna hakkab elama läbi teises sõnastikus leitud nüansi jne. Praegu on endiselt lemmik Eesti kohanimedeleksikon. Pole veel ära tüüdanud ja õpib sealtki keeleliselt uusi nüansse.

Parim film, mida vaadata kostüümide pärast?

Muinasjutuline ja sürrealistlik “The Fall” või siis igasugused etnilistest vähemustest kõnelevad filmid – sealsed rõivad on ju päriselu kostüümid! See, et neid on kantud ja nad ei ole üleliia poleeritud, teebki rahvarõivad just eriti ilusaks ja inspireerivaks. Lisaks see nüansirohkus, mida ei suudagi ekraanivahendusel lõpuni avastada.

Suurim hirm?

Pigem on palju pisikesi ja igapäevaseid, sest ikka muretsen, et kuidas see või teine asi läheb. Võib olla sestap ei jäägi aega ühe suure hirmu koondumiseks – see on lihtsalt killustunud pisikeste väikeste teemade vahel ära... ehk ongi nii parem.

Mida Sa kunagi ei kannaks?

Läbipaistvate ihutooni sünteetiliste sukkadega on mul mingi teema.

Mida Sa esimesel kohtumisel esimese asjana inimeste juures märkad?

Pigem tunnen. Muidugi ma näen ja vaatlen inimest kui visuaalset tervikut, sest proovin leida inspiratsiooni igal pool kus olen, aga palju tähtsamaks on saanud taju inimesest, ja sellest, kas ta on minu inimene.

Kes on Su stiili-ikoon?

Mul ei ole ühte konkreetset inimest, keda lõpuni  fännan, aga minu pilku püüavad pigem erinevad värvi- ja mustrikombinatsioonid.. Blaire Adibee inspireerib hetkel ägedate värvikombodega. Iris Apfel traditsiooniliste ehete kombineerimisega kaasegsesse moodi.

Koerad või kassid?

Kõik loomad on vastus. Lihtsalt kui peaks kunagi koju loomaõnn tulema, siis ilmselt kassi näol, sest kass naudib rohkem ka omaetteolemist… ma lihtsalt reisin natuke liiga palju, et olla koerale hea kaaslane.

Mis on kõige hulljulgem asi, mis sa oma elus teinud oled?

Elus peab kogu aeg olema natuke hulljulgust, see on minu jaoks nagu trenn. Peab riskima ja seda ka füüsiliselt. Mulle meeldib aegajalt kõrgetest tornidest või kaljuservadelt vette hüpata või siis langevarjuga taevast alla sadada. Selleks, et ei keha ega vaim ennast liiga mugavalt tundma ei hakkaks, et kehas oleks alles see lapselik pealehakkamine ja muretus selliseid asju teha. Kõige hulljulgemate asjade osas peab ehk küsima minu sõprade käest, sest mulle tundub, et nad aeg-ajalt arvavad, et ma olengi selles osas natukene napakas). Võib olla kõige hulljulgemaks võib siiski pidada otsust üksinda ja toidumürgitusega Nepaali mägedes seiklemist, sealset kohalikega lõimumist ja siis ikkagi roomates ja käpuli oma 4100m tipu võtmist. See, kui palju tugev vaim katkist keha sundida suudab, on teinekord päris hämmastav. Enam muidugi nii ei teeks…

Sa õpetad EKA-s moodi. Mis on selle töö juures Su lemmik osa?

See kui palju loomingut mind ümbritseb ja kui sõge ja pöörane see ideede tulv teinekord olla võib. Piire on palju vähem kui seda on tegelikus moeäris ja see on mõnus. Eks muidugi tuleb treenida ka päriselulisi situatsioone, aga ennekõike oleme me seal veel õndsal mängumaal, kus kõik on võimalik.

Parim retsept, mida valmistad, kui tahad kiirelt head õhtusööki teha?

Minu viimase aja hitt on magustoit – nimelt salvei jäätis. See on muidugi isetegemise koha pealt petu-jäätis, sest jäätisemasinasse ma midagi ei pane, aga võtan kätte ühe steviaga maitsestatud vanillise põhja, lasen sellel natukene sulada, lisan juurde peeneks hakitud ja seejärel uhmerdatud salveilehti, segan ära ja lasen sügavkülmas veel taheneda ning palun! Ongi mõnus tükilise struktuuri ja mitmete maitsenüanssidega dessert valmis. Suus saab tunda nii mündi torget kui ka kurgus kõditavat salvei magusust. Sama asja võib proovida ka basiilikuga, aga salveist on saanud minu isiklik lemmik.

Lemmik rahvusköök? 

Armastan väga erinevaid maitseid proovida, seega ühte lemmikut ei ole kujunenud. Olen ka suur põhjamaisete maitsete ja kohaliku toidukultuuri fänn.

Soovitus kuidas hetkega stiilsem välja näha.

Siin on nüüd prillikandjail eelis – kui sul on olemas paar ägedaid ja pigem eriskummalisi disainerraame, siis need aitavad alati. Suviste päikeseprillidega on sama lugu – ükskõik kui kodused me muidu ka välja ei näeks oma räsitud t-särgi ja seenekorviga, siis tuus tume prill ninal teeb meid alati vaksa jagu stiilsemaks!

Fotograaf: Getter Kuusmaa

Jumestus: Ave Rüütel

 

Share this story

btt