...
SHOWROOM + 372 504 3272

Top menüü

IRIS JANVIER SPOTLIGHT SIRLI KALEP

By IRIS JANVIER

Posted in , ,

Valgusvihus on erinevad Eesti naised – iseteadlikud, isemoodi naised, kes mõtlevad nagu meie mõtleme, pidades oluliseks kvaliteeti, mugavust ja moodi. Meil kõigil on midagi ühist – me julgeme unistada ja tahta paremat.

Septembrikuu valgusvihus on Estonian Business School-i rektori nõunik ja rahvusvaheliste suhete osakonna juhataja – Sirli Kalep

Kui sul oleks kaks sõna iseenda kirjeldamiseks, mis need oleks? 

Ütlen oma perekonnanime, aga mõtlen selle all viit sõna – KALEP – koostöö, avatus, loovus, efektiivsus, pühendumine. Nendest väärtustest lähtun ja need mind ka kirjeldavad.

Kõige rumalam ost, mis sa teinud oled?

Ostsin ühel korral kahed prillid korraga, oli hea pakkumine ja tundus, et miks mitte siis juba valida teine paar ka, aga neid teisi ma kandma ei hakanudki.

Mitu aastat oled EBS-is töötanud, mis on sind nii kaua seal hoidnud? 

EBSiga olen seotud alates aastast 2000, mil EBS gümnaasiumi tulin, seejärel bakalaureuseõpe ning viimasel bakalaureuse aastal tehti tööpakkumine EBSi välissuhete osakonda. Töötasin seal kaks aastat, kuid otsustasin end ka mujal proovile panna, vahepeal astusin EBSi magistriõppesse ning aastal 2013 tehti uuesti tööpakkumine EBSi. Minu töö rahvusvaheliste suhete osakonna juhina on väga mitmekülgne, kolleegid on väga huvitavad ja tudengite ettevõtlikkus annab inspiratsiooni iga päev. Mida veel võiks soovida?

Parim retsept, mida valmistad, kui tahad kiirelt head õhtusööki teha?

Tomati-avokaado salat.

Oled pidevalt seotud Suurbritanniaga, mis on eestlastel ja brittidel ühist? 

Olen Briti-Eesti kaubanduskoja aseesinaine ning seoses sellega töötan tihti koos brittidega, võin öelda, et ühine on meil ärieetika ja huumor.

Mis nõu sa annaksid 19-aastasele endale?

Julgustaksin ja samas rahustaksin, kõike jõuab ja ei pea kiirustama alati kõigega. Töö kõrvalt puhkamise meelespidamist soovitaksin ka.

Kui valida kleidi ja pükskostüümi vahel, kumma valiksid?

Eelistan pigem alati kleiti.

EBSi maja on läbimas uuenduskuuri, mis varasemaga võrreldes muutub? 

Üliõpilastele ja töötajatele tekib juurde 400 m2 informal learning space-i, kus on loungeid ja rühmatööruumid, lisaks on klassides oluliselt parem sisekliima, akustika ja valgustus, mis kõik loovad parema õpikeskkonna.

Soovita 5 raamatut, mida iga ettevõtlik naine peaks lugema.

Lugema peab raamatuid, mis Sulle endale meeldivad. Viimati olen ise lugenud Michelle Obama “Minu lugu”, Ellen Johnson Sirleaf “This Child Will Be Great”, soovitan ka Richard Branson “Nihutades piire”, aga mulle meeldib ka paar elutervet klassikut, mida olen ise mitu korda ja nii eesti kui inglise keeles lugenud ja aegajalt ikka kätte võtan, nendeks on Jerome K. Jerome  „Kolm meest paadis (koerast rääkimata)” ja Mihhail Bulgakov “Meister ja Margarita”.

Kuhu sooviksid järgmisena reisida?

Lõuna-Ameerikas võiks ringi reisida, seda on viimasel ajal mitmed inimesed soovitanud.

Pildid: Getter Kuusmaa

Jumestaja: Kaisa Kullamaa

Share this story

btt
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.