...
SHOWROOM + 372 504 3272

Top menüü

KESKSUVISED MUUSIKARÜTMIDES TERVITUSED IRIS JANVIERI MOEMAJAST

By IRIS JANVIER

Posted in

Suvi on umbes – täpselt poole peal. Esimesed päikesepuudutused on saadud ja hing vajab juba midagi uut ja elamusterohket. Parim viis selleks on reisimine. Üks viis anda reisimisele lisandväärtust on see siduda mõne kultuurisündmusega. Näiteks muusikafestivaliga. 

Siit tuleb selle suve teise poole 5 muusikafestivali soovitust, mille käigus avastada Euroopa kauneid paiku ja samas nautida suurepäraseid artiste. Soovituste hulgas olevate festivalide ühine nimetaja on peale muusika asjaolu, et suurt tähelepanu on pööratud festivalipaiga disainile ja kujundamisele. Iga festivalipaik on justkui eraldiseisev maailm, mis täitub üheaegselt nii muusika kui ka kunstiga. 

Siin nad on:

TOMORROWLAND

Belgia, Boom

20-22. juuli ja 27.-29. juuli

Kaks nädalavahetust järjest saab nautida maailma suurimat elektroonilise muusika showd. Ja mitte ainult – kaks nädalavahetust järjest viib Tomorrowlandi muusikafestival ka visuaalselt selle külastajad otsekui täiesti teise maailmasse, täis värve ja reaalsust, mida justkui ei peaks eksisteerima, aga eksisteerib siiski. See on muusikafestival kõigile ekektroonilise muusika austajatele, aga ka neile, kellele meeldib lihtsalt lasta ennast kaasa viia suurepärasest visuaalsest maagiast, mida Tomorrowlandi korraldajad igal aastal suudavad teha! Mc Stretch, Carl Cox, Alan Walker, Netsky, Hardwell, Steve Aoki jpt rütmijumalad viivad festivalikülastaja muusikaliste rütmidega selle võimsa loodud maailma sügavale sisemusse ja see kogemus väärib proovimist!

Info: www.tomorrowland.com

BESTIVAL 

UK, Dorset

2.-5. august 

Bestival on palju auhindu võitnud, üks värviküllasemaid ja eklektilisema muusika line- upiga muusikafestivale kuhu siin planeedil üldse võimalik minna on. London Grammar, MIA, Grace Jones, Chaka Khan, Rudimental on vaid tibatillukene osa seinast-seina ulatuvast artistide hulgast keda sellel festivalil kuulda saab. Festivali toimumispaik on kahtlemata koht, kuhu merelähedase looduse ja erinevate põnevate tegevuspaikade tõttu minna. Kuumaõhupallisõidud, purjetamine, veepargid ja palju muud lausa palub festivalikülastajalt paari lisapäeva, et piirkonda nautida. Tõeline maiuspala maailmaavastajale!

INTSIKURMU 

Eesti, Põlva

3.-4. august

Eesti oma Positivuse festivaliks ristitud Intsikurmu on korraldajate kirjeldusel mitte lihtsalt muusikafestival vaid ilu festival. Instikurmu on ennast, oma lähedasi, loodust ja kultuuri austavate inimeste festival, kus tähtsal kohal on valguse- ja videoinstallatsioonid, kunstitaiesed, välikohvikud ja imearmas lasteala. See on kogupere festival eemal linnakärast ja asjademaailmast. See on kunsti ja looduse imeliset toimib sümbioos. Sel aastal saab kuulata nii Eestimaised kui rahvusvahelisi artiste artiste nagu 12EEK Monkey, Rasmus Rändvee, Kiasmos, Maarja Nuut & Ruum, Rainer Ild, Bucharest, Jimi Tenor, Pia Fraus, Reket jpt.

info: instikurmu.com

FLOW FESTIVAL 

Soome, Helsinki

10.-12. august

Põhjamaade tunnustatuim muusikafestival Flow toimub Helsinki kesklinnast kiviviske kaugusel. Oma iga-aastase mitmekesise line-upiga, milles on vanad head tegijad kui ka uued värsked arstided keda enda jaoks avastada, on Flow võitnud maailma muusikaarmastajate südamed. Flow festival pakub ka muusika nautimise kõrvale suurepärast kokakunsti. 40 restorani pakuvad festivalialal toitu, mis on mõeldud igale maitsele- taimetoitlastele, Soome rahvuslikku toitu ausatvatele ja Michelini tärniga restorani toitu otsivale külastajale. Lauryn Hill, Kendrick Lamar, Patti Smith, Bonobo, Fleet Foxes ja paljud teised artistid ootavad muusikaarmastajaid ja seda meie jaoks nii mugavas sihtpaigas kui Helsinki. 

Info: www.flowfestival.com

SZIGET FESTIVAL

Ungari, Budapest

8-15 augustil

Sziget festival on ainulaadne juba selle poolest, et mitte kunagi ei ole selle turundamisele kulutatud sentigi, aga alati on festivalipiletid kiiresti välja müüdud- seega tuleb kiirustada ja seda turundamist mittevajavat festivali oma silmaga näga. Otseloomulikult on Sziget Festivali populaarsus nii suur tänu suurepärasele line-upile. Selleaastased suurimad nimed on Dua Lipa, Lana Del Ray, Arctic Monkeys, Kendrick Lamar, Kygo, Mumford &Sons, Liam Gallagher, Bastille, Gorillaz ja paljud teised nimed. Võimsate artistide juurde veel suur kogus head disaini- festivali täiendab ja muudab eriliseks installatsioonid, skulptuurid, dekoratsioonid mis on koondatud ühise nimetaja “Art of Freedom” alla.

See ei ole mitte lihtsalt muusikafestival, see on palju enamat!

Info: https://szigetfestival.com

 

 

Share this story

btt
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.